auta, autobazary, autopůjčovny, autoškoly...

Dacia byla založena v roce 1966 v městečku Colibasi vzdáleném 20 km od Pitesti. Po podpisu licenční smlouvy mezi rumunským státem a firmou Renault byla v roce 1968 zahájena licenční výroba modelu Dacia 1100 (Renault 8) a od roku 1968 byl pak vyráběn model Dacia 1300 (Renault 12).
Na bázi Renault 12 byla vyvinuta řada osobních a užitkových automobilů a Dacia pokračovala v jejich výrobě i po přerušení spolupráce s firmou Renault v roce 1978. V roce 1995 byl uveden nový model Dacia Nova, který vznikl již na základě vlastního vývoje.

V roce 1999 byla Dacia privatizována. Společnost Renault získala 51% akcií a svůj podíl v následujících letech postupně zvyšovala. Od roku 2003 vlastní 99,3% akcií Dacia. V roce 2000 byla uvedena na trh Dacia SuperNova s motorem a převodovkou Renault. Od roku 2002 byly motory Renault montovány také do modelů Dacia Pick Up. V roce 2003 byl uveden model Dacia Solenza.

Společnost Renault investovala do modernizace závodu 489 milliónů eur. Výrobní zařízení továrny Dacia je dnes na úrovni nejlepších evropských standardů. Používané pracovní postupy jsou stejné jako v ostatních závodech Renault Group.

V roce 2004 byl na uveden model Dacia Logan, který otevírá značce Dacia cestu na nové trhy jako součást Renault Group: využívá její know-how a jejích organizačních struktur jak v oblasti výroby, tak v oblasti obchodu. Distribuce vozidel a náhradních dílů bude ve většině zemí organizována na základě prodejní sítě Renault.

Značka Dacia má nyní všechny předpoklady k tomu, aby přesvědčila své zákazníky: nový produkt, vytvořený firmou Renault, moderní, spolehlivou a zavedenou prodejní organizaci s dostupnými poprodejními službami a náhradními díly v kvalitní a zavedené prodejní síti.

Dacia

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Vyhledávání

© 2008-2009 Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu je kopírování článků zakázáno!!!!

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

PageRank JyxoRank Seznam S-Rank