auta, autobazary, autopůjčovny, autoškoly...

Myšlenka vytvářet auta vznikla v roce 1916. Tehdy se André Citroën rozhodl připravit konverzi své továrny na munici v Quai de Javel na velkoobjemovou výrobu silných a hospodárných automobilů. První vůz Type A sjel z výrobní linky v červnu 1919. Továrna ke konci roku 1919 vyrobila 2 810 automobilů s denní produkcí třiceti kusů.

Dnes se společnost Citroën, jež je od roku 1976 součástí koncernu PSA Peugeot Citroën, řadí mezi nejvýznamnější výrobce automobilů. V roce 2002 pošesté v řadě pokořila svůj vlastní rekord v počtu prodaných vozů. Objem celosvětového prodeje dosáhl úrovně 1 312 000 vozů, což znamená meziroční růst 6,3 procenta.

Výroba vozů Citroën probíhá v 7 závodech v Evropě. Tři z nich se nachází ve Francii (Aulnay, Rennes a Sevelnord – Hordain), dva ve Španělsku (Madrid a Vigo) a po jednom v Itálii (Sevelsud) a Portugalsku (Mangualde). Výroba mimo Evropu probíhá i v Argentině (Buenos Aires), Brazílii (Porto Real) a Číně (Wuhan). Společnost přímo zaměstnává 12 000 lidí v 70 zemích.

Citroën

Nebyly nalezeny žádné záznamy.

Vyhledávání

© 2008-2009 Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu je kopírování článků zakázáno!!!!

Tvorba webových stránek zdarmaWebnode

PageRank JyxoRank Seznam S-Rank